background

O Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, które wzbudza wiele emocji. Sercem miasta jest Rynek Główny, który jest numerem jeden w zabytkach Krakowa oraz został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na środku rynku stoją średniowieczne Sukiennice, które kiedyś spełniały funkcje handlowe i nie inaczej jest dziś. Naprzeciw nich stoi Kościół Mariacki, w którego wnętrzu odnajdziemy wspaniały ołtarz Wita Stwosza, który ma obecnie ponad 1000 lat. Stare Miasto w Krakowie jest ogromną skarbnicą zabytków i dzieł sztuki, które możemy podziwiać do tej pory. 

Poza nim jednym z również ciekawszych miejsc jest Kazimierz – miejsce łączące dwie kultury – chrześcijańską i żydowską. Wizyta na Kazimierzu jest obowiązkowym punktem w programie zwiedzania każdego odwiedzającego Kraków. Po zwiedzeniu Kazimierza, należy odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu będący siedzibą władców Polski, który jest aktualnie jednym z najważniejszych muzeów gromadzących liczne wystawy. Przy zamku znajduje się katedra, która jest miejscem pochówków wielu królów Polski. Warto także zajrzeć do Smoczej Jamy pod zamkiem, w której niegdyś podobno żył smok. Znajdzie się również tutaj coś dla amatorów pieszych wędrówek. Kraków jest miastem kopców, które poświęcono różnym postacią z historii Polski. Znajdują się one w różnych częściach miasta i pochodzą z różnych okresów czasu. Po wejściu na każdy można podziwiać piękną panoramę Krakowa. 

Kraków to nie tylko muzea, szlaki turystyczne, sztuka i historia. Jest to wspaniałe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzone jest ono również dla miłośników rozrywki, restauracji czy kawiarni w pięknym plenerze. Urokowi Krakowa ulegało też wielu polskich artystów, czego jesteśmy świadkami w licznych dziełach. 

Miasto to z tysiącletnią tradycją jest pełne urokliwych miejsc. Jest pełne życia kulturalnego co zostało docenione, gdy w 2000r. Kraków został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury. Rocznie odbywa się tutaj ponad 100 festiwali i wydarzeń kulturalnych. Bez wątpienia miasto to potrafi zauroczyć swoją niepowtarzalną atmosferą, dlatego jest doceniane przez turystów z całego świata.

Korzystamy z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz prezentować Ci dopasowane do Ciebie treści. Klikając „Akceptuję” wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.