background

Zaproszenie na 14ISCR

Luc Rens, Dyrektor Zarządzający EUPAVE, Przewodniczący Komitetu Międzynarodowego Programu Technicznego

Z wielką przyjemnością EUPAVE przyjął polską kandydaturę do organizacji XIV Międzynarodowego Sympozjum Dróg Betonowych. Jednym z powodów jest ogromny rozwój sieci autostrad w Polsce, w której beton odgrywa ważną rolę. W żadnym innym kraju europejskim nie buduje się tylu betonowych dróg, co w Polsce. Również w dziedzinie dróg lokalnych i dróg rolniczych polski przemysł cementowo-betonowy od wielu lat z powodzeniem promuje zalety techniczne i aspekty zrównoważonego rozwoju nawierzchni betonowych, aż do poziomu władz lokalnych. Polska może być postrzegana jako przykład dla innych krajów w Europie i na całym świecie.

Od 25 do 28 czerwca 2023 roku Kraków będzie miejscem dla wszystkich, którzy chcą podzielić się doświadczeniami, wynikami badań i nowościami w dziedzinie nawierzchni betonowych, podkładów wiązanych hydraulicznie lub kostki betonowej. Ponadto będzie można skorzystać z szerokiej sieci międzynarodowych kolegów i ekspertów. Od przyjemnej rozmowy lub wymiany pomysłów po dogłębną dyskusję techniczną – wszystko jest możliwe. Sponsorzy i wystawcy będą gotowi udzielić wszystkich potrzebnych informacji o swoich produktach lub sprzęcie budowlanym.

Sympozjum odbędzie się pod hasłem: „Betonowe drogi do zielonego świata”. Jest to zauważalne w programie, w którym oprócz klasycznych tematów technicznych, takich jak projektowanie, materiały, konstrukcja i zastosowania, dużą wagę przywiązuje się do tematów zrównoważonego rozwoju, takich jak Europejski Zielony Ład, budownictwo o obiegu zamkniętym oraz aspekty gospodarcze i społeczne drogi betonowe. Nadesłano ponad 100 abstraktów; nie zabraknie ciekawych tematów dla każdego, które zostaną przedstawione na wykładzie sesji technicznej lub jako prezentacja plakatowa. Jeśli wolisz praktyczne doświadczenie, zapraszamy na jedną z wycieczek technicznych do projektów w eksploatacji lub w budowie.

Wreszcie mamy szczęście, że Sympozjum odbędzie się w pięknym Krakowie. Jest tu oczywiście stare miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z największym średniowiecznym rynkiem w Europie, Sukiennicami, Bazyliką i wieloma ładnymi zabytkowymi kamienicami. Ale możesz też cieszyć się przyjemnymi miejscami na Plantach lub wybrać się na relaksujący spacer wzdłuż Wisły.

Jest więc wiele powodów, aby wziąć udział w tym Sympozjum. Już na to nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że tam również Was spotkam. Do zobaczenia w Krakowie.

Korzystamy z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz prezentować Ci dopasowane do Ciebie treści. Klikając „Akceptuję” wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.